Met de voortdurende krapte op de arbeidsmarkt kunnen wij ons voorstellen dat het lastig is om nieuw talent te vinden. Wat doet een potentiële medewerker bewegen om voor jouw organisatie te kiezen? Laat hem of haar de volgende 4 fases doorlopen!
Fase 1 – Creëer awareness
Laat je organisatie zien! Waar staat jouw bedrijf voor? Wat zijn jullie kernwaarden en wat zijn de zekerheden die je wil meegeven? Plant meerdere zaadjes, zodat je later kunt gaan oogsten.
Fase 2: Tell me more!
Nu kan je gaan matchen. Benadruk in deze fase de fit tussen jouw organisatie en de doelgroep: jouw potentiële medewerkers. Wat vinden zij belangrijk en op welke factoren komen jullie overeen?
Al in 2019 publiceerde Randstad een onderzoek waaruit bleek dat 96% van de potentiële medewerkers de overeenkomst tussen persoonlijke waarden en de bedrijfscultuur ziet als belangrijke factor om ergens met plezier te werken. Ook bleek dat 62% van de sollicitanten eerst onderzoek doet op social media voordat ze reageren op de vacature.
Fase 3: Laat ze verlangen
In deze fase draait het om: what’s in it for them? Wat zijn de USP’s waarmee je je onderscheidt als werkgever? Het is tijd om deze factoren in de schijnwerpers te zetten.
Fase 4: Tijd voor actie
In deze laatste fase ben je niet meer onbekend bij de doelgroep; je kan vacatures gaan delen. De kans dat er ook daadwerkelijk gesolliciteerd wordt, is natuurlijk groter dan in de voorgaande fases.
En bedenk: net als je contentmarketing is arbeidsmarktcommunicatie een ongoing proces. Is je vacature ingevuld? Dan blijven de fases 1 t/m 3 terugkomen in je contentmix.
Arbeidsmarktcontent to the max
Het te doorlopen pad is duidelijk. Nu nog de vorm. Verschillende soorten content kunnen hiervoor worden ingezet. Denk aan:
- Blogs
- Video’s
- Vlogs
- Socials
- Infographics
- Podcasts
- Checklists
- Quizzes
- Polls
- FAQ’s
En natuurlijk moeten je vacatureteksten onder de loep worden genomen.
Ook aan de slag met het creëren van steengoede arbeidsmarktcommunicatie?
Talenten kun je nog steeds vinden, ze werken alleen nu nog ergens anders en moeten zin krijgen om bij jou te komen werken. Onderschat daarom de rol van een uitgedokterd arbeidsmarktcommunicatieplan niet, het zou onderdeel moeten uitmaken van de contentkalender. En als je er zelf niet helemaal uitkomt, schiet dan even een afspraak in met onze expert op het gebied van arbeidsmarktcommunicatie!